Co je to microadventure

Dvoudenní výlet absolvovaný během 14 hodin. Klíčová součást je přespání v přírodě, ideálně s ohněm a pod širákem. Včetně cesty tam a zpět. Jednoduché dobití baterek za použití nejsilnějšího dostupného zdroje – přírody.

Dovolená hned a často

Život dospělého se nemusí skládat jen z povinností a dovolená nemusí znamenat jediných 14 dní svobody v roce. Příroda vypadá zpoza obrazovky počítače nekonečně vzdálená. Utopená v moři tabulek, reportů, pochůzek a povinností. Dostat se z koloběhu povinností ovšem lze velmi lehce. Sebrat se a vypadnout ven. Na návštěvu, delší než několik málo hodin a mimo dobu největší „turistické špičky“. Jindy než o víkendu odpoledne. Místa, která máme rádi a která jsou o víkendových odpoledních plná výletníků, lze nalézt po setmění liduprázdná. Hvězdné nebe a východ slunce jsou potom soukromá show dostupná jen těm, kdo nebyli líní a byli na místě včas. A přitom lze v poledne být už zase zpět u stolu s rodinou.

Kapesní dobrodružství

Microadventure je kapesní dobrodružství dostupné snadno a lehce a přitom nechává dlouhodobé účinky. Je silné a nečekaně naplňující. Ukážeme Vám, jak je to jednoduché. Vybavíme vás pro něj. Budete-li chtít, vezmeme vás sebou.

Jak to tedy vypadá?

Spacák, karimatka a super cíl. S výhledem, ideálně na východ slunce. V době kdy cíl je liduprázdný. S možností udělat si ohníček. Na kole, pěšky. Nebo jak to máme rádi my, na koloběžce.

Co je super cíl?

Kopec, výhled, louka u řeky, břeh rybníka, divoký camp ve skrytém údolí… Prostě pěkné místo stranou od civilizace. Ideální cíl je cca dvě hodiny chůze nebo jízdy vzdálený a je přirozeným završením cesty, započaté navečer.

Jak tam v pohodě přespat?

Ideální začátek je být na místě přespání poslední. Načasovat příchod do místa bivaku tak, aby tam už nebyli výletníci. Přijít tam těsně před soumrakem, nebo až po něm.

Kde všude lze dělat oheň?

Jak by řekl Tom: „Všude.“ Někdy je ovšem lepší mít ho v malém ohništi .. viz Ohýnek ze dvou polínek

Proč bych dělal oheň?

Otázka, která člověka hledícího do plamenů nikdy nenapadne 🙂 Oheň spaluje starosti. Navozuje klid a zprostředkovává připojení se na energii světa divočiny. Kromě toho taky hřeje a lze na něm uvařit či opéct večeři.

Proč s přespáním?

Odpojení od shonu a stresu civilizace probíhá pomalu a odpolední výlet na něj nestačí. Při návratu tentýž den, je vše podřízeno konci. Musím stihnout být včas ve vlaku, doma, stihnout se vyhnout dopravní zácpě, stihnout… Přespání vkládá do akce klid svým „Až zítra“. Den nemá limit, nemá konec, starosti jsou pryč, „Až zítra“. A zítřek začne sluncem, snídaní a ohněm a kafem 🙂 Přespání dělá ze 14 hodinového výletu výlet dvoudenní.

Proč spát venku?

Protože příroda je nekonečný zdroj, stále připravený nás dobít. Hotel nebo penzion je neoddělitelně spojen se světem stresu a shonu, s povinnostmi. Přespání za rohem od něj, ale venku, je nekonečně daleko od povinností. Je svobodné.