Possumovo bikepackingová pa(c)káž

Pár slov o tom, v čem letos spím a jak to balím na koloběžku.

Nejlepší koloběžka je silniční. Dočtete se o tom třeba na Koloběžkovém portálu. I uvěřil jsem a postavil jsem si silniční stroj 28/20. Brzda jen vepředu, tenký pláště na 8 bar, prostě silnička… Jenže pak jsem si (jako vždycky) řekl, že si ji nabalím na cesty. Jsem gramař, co to znamená si najděte ve SLOVNÍČKU. Jen to nejlehčí je mi dobrý. Kromě lehkejch holek, ty mám zakázaný. Jsem vodák, jak není vak nepromokavej, jsem z toho nervózní. Rád dobře a dlouho spím. Mám rád bikepacking styl, to znamená pokud možno bez nosičů. Co s tím?

Pojďte se podívat v čem spím a jak a v čem to vozím.

Hamaka: (o tom jak a proč se v ní spí si přečtěte třeba tady: Hamaka a já). Momentálně vozím hamaku Amazonas Light Hammock Silk Traveller Thermo. Materiál ripstopnylon 210 D. Váha cca 450g + nejaké ty smyce, karabiny a úvazy. Vybral jsem ji proto, že má integrovanou kapsu na karimatku. Velikost je akorát tak na mě 185cm, 93kg. Ale pobrala by určitě i o chlup víc.

     

Karimatka: Pro spaní na zemi i do kapsy do hamaky používám už třetí sezónu nafukovací károšku Klymit Static V2. Váha 470g. Rozměry 183x59x6,5cm. Pohodlí jako doma na posteli. Na zemi ji obvykle podkládám tyvekem.

Spacák: Jako třísezóní spacák používám péřový Cumulus Quilt 250. Váha 480g. Komfort do 4 ˚C. Jedná se o spacák, kterému chybí záda. Jde o to, že pokud máte pod sebou dobrou karimatku, záda spacáku vlastně nepotřebujete, protože izolační vrstva pod vámi, se stejně slehne a moc nefunguje. Ke karimatce se to přivazuje změtí gumiček. Trochu jsem se toho řešení bál, ale funguje to 100%.

 

Plachta: Nad hamaku používám plachtu Jurek Tane UL S. Váha 350. Špičková ultralehká ripstop plachta se zátěrem.

 

Jak to všechno sbalit a odvézt?

Podřidítková brašna: Ortlieb Handle Bar Pack Nepromokavá bikepackingová brašna.

Loďák + CageLodní pytel 5L + Salsa Anything Cage Košík buď na rám, nebo vidlici, do kterého popruhy upevníte cokoliv. V mém případě vodotěsný lodní pytel o objemu 5L.

Řidítková brašnaOrtlieb Ultimate 6L Plus největší z řidítkových brašen Ortlieb. Objem úctyhodných 8,5L. Voděodolná, uzamykatelná, prostě můj oblíbenej mazlík.

Kešuvak: Malej řidítkovej pytlík Apidura, v mém případě na oříšky.

Electric case: KLICKfix Phone Bag Plus brašnička na telefon, powerbanku, MP3….

Bottle Bag: Fat Bottle Bag ACEPAC. Řidítková brašna na litrovou lahev.

Sbaleno na cesty to všechno vypadá nějak takhle:

Bikepackingu zdar a koloběžkovému zvláště.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 komentář u „Possumovo bikepackingová pa(c)káž“

Komentáře nejsou povoleny.